Щит байпаса

Байпас (Bypass - «обхід») - це режим живлення навантаження мережевою напругою в обхід основної схеми системи безперебійного живлення (СБП). Наприклад, в обхід ДБЖ, стабілізатора або дизель-генератора. Часто байпасом називають саму обхідну захисну лінію (коло) і її супутні комутаційні пристрої (інша назва сервісний байпас).

Перехід пристрою в режим байпас може виконуватися автоматично або вручну. ДБЖ зі схемою On-Line автоматично переходять в режим байпас при перевантаженні вихідних ланцюгів або при виникненні внутрішніх несправностей. Таким чином, навантаження захищається не тільки від збоїв в електромережі, а й від неполадок в самому ДБЖ. Можливість ручного переведення пристрою в режим байпас передбачена на випадок проведення його технічного обслуговування без відключення навантаження.

Призначення і область застосування

EU-ЩБ призначений для виведення агрегата (агрегатів) безперебійного живлення (UPS) з режиму роботи в режим профілактики без переривання живлення електроприймачів 1-ї (комп'ютерне навантаження) і особливої ​​категорії. Він також призначений для проведення випробувань і налагоджувально-регламентних робіт системи дизель-генератор (ДГ)-UPS-еквівалент навантаження, спільно з UPS для гальванічної розв'язки між зовнішніми електричними мережами та мережами комп'ютерного живлення, а також для захисту ліній від перевантажень і струмів короткого замикання.

Основні функції

  • вмикання і вимикання джерела безперебійного живлення для проведення ремонтних робіт без припинення енергопостачання приймачів
  • при виникненні коротких замикань або перевантажень в інверторі, навантаження можна перевести з інвертора на байпас в ручному режимі
  • захист від струмів короткого замикання і перевантаження на вводі в пристрій
  • ручне керування режимом «сервісний байпас»

Технічні характеристики

  • Номінальна напруга: 0,4 кВ
  • Номінальний струм: до 4000 А
  • Система заземлення відповідно до проекту: TN-C, TN-S, TN-C-S
  • Кількість ДБЖ, що підключаються: від 1 пристрою
  • Ступінь захисту згідно з ГОСТ 14254-96.

Функціональні схеми


Робота ДБЖ в нормальному режимі


Робота ДБЖ в режимі БАЙПАС

Структура умовного позначення

Приклад розшифровки установки

EU-ЩБ-1-063-21-УХЛ4 - байпас з одним ДБЖ, номінальний струм 63 А, номінальна напруга 0,4 кВ, ступінь захисту шафи IP21, кліматичне виконання: помірний і холодний клімат в закритому приміщенні з штучним регулюванням кліматичних умов.

Схеми байпаса